Farba Cece of Sweden instrukcja stosowania 2019

Farba do włosów Cece of Sweden

Instrukcja, oznaczenia i sposób użycia.

Farba Cece of Sweden to profesjonalny produkt zapewniający długotrwałą koloryzację włosów. Farby charakteryzują się dużą pojemnością 125ml, wysoką wydajnością oraz klarownym oznaczeniem każdego koloru, dzięki czemu bez problemu możemy ustalić, który odcień farby będzie dla nas idealny.

Cece Color Creme to doskonałej jakości farby do włosów, które dają gwarancje uzyskania wymarzonego koloru. Farbowanie pozwala na osiągnięcie naturalnie wyglądającego, intensywnego koloru.

Farba Cece of Sweden perfekcyjnie kryje siwe włosy, dając naturalnie błyszczące kolory. Specjalna formuła farby ma działanie pielęgnacyjne, a kolor utrzymuje się przez długi czas. Dzięki zawartości witaminy C koloryzacja jest bezpieczna dla włosów, a pasma stają się miękkie i błyszczące. Kolory rozjaśniające dają możliwość rozjaśnienia do 5 tonów. Ponadto wszystkie odcienie można ze sobą mieszać w celu uzyskania jeszcze ciekawszych efektów koloryzacji.

Oznaczenia odcieni na farbach Cece Color Creme – objaśnienie numeracji

– pierwsza cyfra oznacza poziom naturalnego koloru numery od 1 do 10, gdzie:
1 – czarny
3 – ciemny brąz
4 – brąz
5 – jasny brąz
6 – ciemny blond
7- blond
8 – jasny blond
9 – świetlisty blond
10 – platynowy blond

– druga cyfra oznacza refleks dominujący np.:
7/3 – złocisty blond
7/4 – miedziany blond
7/5 – czerwony blond

– trzecia cyfra oznacza refleks wtórny np.:
7/34 – złocisto-miedziany blond
7/44 – miedziany intensywny blond
7/54 – czerwono-miedziany blond

Oznaczenie refleksu:
0 – extra świetlisty 
1- popielaty 
2 – perłowy 
3 – złoty 
4 – miedziany 
5 – czerwony 
6 – mahoniowy 
7 – fioletowy 

oznaczenia farby cece

Tabela zastosowań wody utlenionej

Woda utleniona, oksydant CeceStopień rozjaśnieniaZastosowanie
Stężenie 3%-Koloryzacja ton w ton, przyciemnianie
Stężenie 6%Rozjaśnia o 1-2 tonyKoloryzacja standardowa
Stężenie 9%Rozjaśnia o 2-3 tonyKoloryzacja rozjaśniająca
Stężenie 12%Rozjaśnia o 3-5 tonówKoloryzacja rozjaśniająca

Mix tonyzłoty, czerwony, fioletowy i niebieski stosuje się w celu uzyskania koloru o bardziej intensywnej barwie, dodając go do danego numeru farby lub w celu korekty koloru – na chwilę obecną kolory Cece mix są niedostępne.

Farba 0/0 (extra biały) to kolor stosowany do maksymalnego rozjaśnenia i najlepszego pokrycia. Dla mocniejszego rozjaśnienia należy użyć np.: 25ml 10/10 + 25 ml 0/0 + 100ml wody utlenionej 12%. Możemy również użyć farby 0/0 jako dodatku do każdego innego koloru w celu nadania mu intensywności i połysku.

Sposób użycia:
Farba Cece of Sweden powinna być zmieszana z wodą utlenioną w proporcjach 1:1 (np. 50 ml farby : 50 ml wody utlenionej w kremie). Można zwiększyć ilość wody utlenionej maksymalnie do 1:2. Rezultat będzie wtedy jaśniejszy od próbki w karcie kolorów. Wymieszaną farbę nakładamy na suche, niemyte włosy. Czas stosowania ok. 30 minut.

Stosowanie
Na włosy naturalne: wymieszaną farbę nakładamy najpierw na długości włosa w odległości ok. 2 cm od skóry. Po 10- 20 minutach przenosimy farbę na odrosty i pozostawiamy na następne 10 minut.
Na odrosty: wymieszaną farbę nakładamy bardzo dokładnie na odrosty. Pozostawiamy na ok. 10-15 minut. Potem należy dodać trochę wody i dokładnie wymasować włosy. Następnie delikatnie przeczesać grzebieniem na całą długość włosów. Pozostawić na 10-20 minut.

NOWOŚĆ!
Koloryzacja odcieniami metalicznymi farba Cece Color Sense

Stosowanie: Aby zmaksymalizować efekt metaliczny i uzyskać kolor zgodny z wybarwieniem, włosy powinny mieć poziom 9 lub jaśniejszy.
Włosy należy wcześniej rozjaśnić, a następnie użyć metaliczny odcień jako toner. Stosowanie: zmieszać 1:1 z 3% wodą utlenioną. Przez czas od 5 do 20 minut zgodnie z pożądanym efektem.
Uwaga:
Należy przestrzegać zasad określonych na opakowaniu produktu.

Koloryzacja włosów siwych

% siwych włosówZamierzony kolorDodatek koloru naturalnego
< 30%Pełny w 100%-
31% - 60%Subtelny pełny - 70%30%
61% - 100%Półpełny - 50%50%

Informacje dodatkowe / przydatne linki

Oksydant, utleniacz lub jak to określa Cece of Sweden Peroxide. Producent oferuje dwie pojemności oksydantu 1000ml oraz 125ml. Pierwsza duża butelka na 1ml pojemności jest tańsza. Zwykle jest ona polecana do zakła-dów fryzjerskich, natomiast druga butelka oksydantu tzn. 125ml choć jest stosunkowo droższa na 1ml to jest dużo bardziej praktyczniejsza. Łatwiej się nalewa i odmierza odpowiednią ilość utleniacza.

Oksydant Peroxide Cece of Sweden występuje w czterech stężeniach 3%, 6%, 9% i 12%.

Oksydant Cece of Sweden

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *